fbpx

Dojazd

Kalwaria Pacławska znajduje się w odległości 23 kilometrów od Przemyśla, w południowo-wschodniej Polsce. Najprostszą drogą jest dojazd do Przemyśla środkami komunikacji publicznej – PKP lub PKS. Z Przemyśla trzeba kierować się busami i autobusami w kierunku Kalwarii Pacławskiej.

Jeżeli planowany jest przyjazd na własną rękę, to na miejscu znajduje się bezpłatny parking dla autobusów i samochodów osobowych obsługujących uczestników FSM-u.

Jeżeli planujecie korzystać z komunikacji publicznej, należy skorzystać z autobusów EuroWit w kierunku Makowa i wysiąść w miejscowości Nowosiółki Dydyńskie. Autobusy odjeżdżają z Dworca PKS w Przemyślu, ze stanowiska nr 8.

Godziny odjazdu w niedzielę:
7.30
10.30
14.25
19.25

Nowosiółki Dydyńskie to wieś znajdująca się u podnóża wzgórza, gdzie leży Kalwaria Pacławska, więc resztę drogi (ok. trzech kilometrów) trzeba przebyć o własnych siłach.

Prócz busów EuroWit, od poniedziałku do soboty kursują autobusy PKS Przemyśl w kierunku Rybotycze. Jadąc tym autobusem, należy również wysiąść w miejscowości Nowosiółki Dydyńskie. Rozkład jazdy autobusów można znaleźć, klikając TUTAJ.

Pamiętajcie: WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ NA KALWARIĘ!

 

Menu