fbpx

Goście 32 FSM

ks. abp Adam Szal

Źródło: parafia.tarnawiec.pl

Jest polskim duchownym rzymskokatolickim, doktorem teologii, rektorem WSD w Przemyślu w latach 1996-2001. 16 listopada 2000 r. papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej. Od 2016 roku jest arcybiskupem metropolitą przemyskim.

Ida Nowakowska-Herndon

Źródło: womenshealth.pl

Polska tancerka, aktorka, prezenterka i osobowość telewizyjna. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. R. Turczynowicza w Warszawie. Jest solistką Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Była aktorką i tancerką stołecznego teatru Janusza Józefowicza Studio Buffo. Tańczyła w Nowym Jorku w Metropolitan Opera. W 2015 r. poślubiła Jacka Herndona.

ks. Wojciech Węgrzyniak

Źródło: www.twitter.com/xwegrzyniak

Polski duchowny rzymskokatolicki. Jest prezbiterem archidiecezji krakowskiej, rekolekcjonistą, adiunktem w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest autorem książek: „Po prostu Miłość. Kazania seminaryjnego czasu.”, „Listy z Niebieskiej Ameryki”, „Kościół Boga Żywego” oraz wielu innych.

Maciej Bodasiński

Źródło: www.mikael.pl

Jest polskim reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym, dokumentalista. Był autorem cykli „Archiwum XX wieku”, „S jak Szpieg” oraz „Wielkie Napady PRL-u. Był producentem cyklu „Raport Specjalny”. Jest laureatem Nagrody Grand Press. Został wielokrotnie uhonorowany nagrodami na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Razem z Lechem Dokowiczem był pomysłodawcą akcji „Różaniec do granic”. Z nim również prowadzi wytwórnię filmową Mikael.

Michał „Pax” Bukowski

Źródło: www.rtck.pl

Pochodzi z Krakowa, jest liderem zespołu Muode Koty oraz gospodarzem programu Studio Raban. Jest członkiem Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja”. W wieku 20 lat zaczął przygodę z rapem.

„Marika” Marta Kosakowska

Źródło: www.polskieradio.pl

Jest polską wokalistką, autorką tekstów, a także dziennikarką radiową. Obecnie wykonuje muzykę avant – pop, natomiast wcześniej bliskie jej były dźwięki z pogranicza reggae, dancehallu, soulu oraz funku. Jest członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV.

ks. Krzysztof Porosło

Źródło: www.baptysterium.pl

Polski duchowny rzymskokatolicki. Święcenia przyjął w 2013r. W 2015 r. rozpoczął studia doktoranckie z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania). Jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”. Współpracuje m.in. z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym. Publikował m.in. w Tygodniku Katolickim „Niedziela”, w miesięcznikach „List”, „Biblia krok po kroku”. Jest autorem lub redaktorem 15 książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym.

o. Jarosław Wysoczański OFMConv

Źródło: www.kosciol.wiara.pl

Pod koniec lat 80. wyjechał wraz z bł. o. Zbigniewem Strzałkowskim do Pariacoto na misje. Od tamtego czasu ściśle związany z misjami. W ostatnim czasie sprawował funkcję sekretarza Sekretariatu Generalnego ds. Animacji Misyjnej franciszkanów.

br. Valerio Folli OFMConv

Źródło: www.facebook.pl

Włoski franciszkanin z prowincji północnych Włoch pw. św. Antoniego z Padwy. Organizator wyprawy młodzieży z Włoch do Pariacoto – miejsca męczeństwa błogosławionych franciszkanów o. Michała i Zbigniewa.

Menu