Goście

Krzysztof Zanussi

Reżyser filmowy, teatralny oraz operowy. Wykładał na wielu uczelniach filmowych, m. in. W PWSTiF w Łodzi, National Film School w Wielkiej Brytanii, czy na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Za swoje osiągnięcia został odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Komandorskim Orderu „Za Zasługi dla Litwy“. Jest członkiem Zarządu Europejskiej Akademii Filmowej. Doctor Honoris Causa wielu uniwersytetów, wśród których możemy znaleźć: WGIK w Moskwie, European Humanities University (Mińsk), University of Film and Television (Sankt Petersburg), Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, czy Katolickiego Uniwersytetu im. Petera Pazmany’a w Budapeszcie.

ks. Rafał Jarosiewicz

Rekolekcjonista, zaangażowany w kursy ewangelizacyjne w Polsce i poza granicami kraju. Ukończył WSD w Siedlcach, specjalizując się w tematyce ewangelizacji. Autor książek “Ewangelizacja bez granic” oraz “Miłość chodzi po Woodstocku”. Jest dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Stale współpracuje z hip-hopowymi zespołami Full Power Spirit i Stworzeni do Walki S.D.W. Jest mocno związany z inicjatywą Przystanek Jezus. Zapoczątkował portale ewangelizacyjne, takie jak: www.pozytywnego.pl oraz www.smsznieba.pl (znanemu z akcji “SMS z nieba”).

Bogdan Krzak

Życie nie obeszło się z nim delikatnie – wie co to rozwód rodziców, rozstanie z bratem, odrzucenie ze strony mamy i ojca. Dołączył do grupy tzw. „kiboli”, zaczął pić i palić. Założył rodzinę i wkrótce zaczął planować rozwód… Teraz jest szczęśliwym mężem, spełnionym ojcem czwórki dzieci i dziadkiem czwórki wnucząt. Nawrócił się w wieku 24 lat we Wspólnocie Przymierza “Miasto na Górze”, której jest członkiem do dzisiaj, a kilka lat temu zrezygnował z korporacyjnego etatu, aby móc robić to, co naprawdę kocha – pracować z młodzieżą. Jest profesjonalnym wychowawcą i instruktorem terapii uzależnień w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku-Białej.

Tomasz Budzyński

Polski wokalista rockowy, malarz i poeta. Znany jest przede wszystkim jako wokalista zespołów Armia, 2Tm2,3. Zadebiutował w 1984 roku w Jarocinie jako wokalista zespołu Siekiera. Jest z wykształcenia plastykiem. Ukończył liceum plastyczne w Nałęczowie. Studiował historię sztuki na KUL. Napisał “Soul Side Story”, literacką i poetycką autobiografia.

o. bp Edward Kawa

Jest duchownym rzymskokatolickim. Urodził się w Mościskach na Ukrainie. Wychowywał się w polskiej rodzinie. 13 maja 2017 r. został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji lwowskiej, stając się tym samym najmłodszym biskupem katolickim na świecie.

Andrzej Tokarz

Laureat dwóch edycji najtrudniejszej gry terenowej „Selekcja”, wzorowanej na rekrutacji do jednostek specjalnych. Wielokrotny uczestnik i zwycięzca biegów z przeszkodami serii „Runmageddon” oraz „Spartan Race’’. Uczestnik jednego z najtrudniejszych w Polsce ultramaratonu „Bieg Rzeźnika”, na którym 80-kilometrową trasę przebiegł w rewelacyjnym czasie poniżej 10 godzin. Swój pierwszy maraton przebiegł, łamiąc przy tym barierę 3 godzin.

ks. abp Adam Szal

Jest polskim duchownym rzymskokatolickim, doktorem teologii, rektorem WSD w Przemyślu w latach 1996-2001. 16 listopada 2000 r. papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej. Od 2016 roku jest arcybiskupem metropolitą przemyskim.

Ida Nowakowska-Herndon

Polska tancerka, aktorka, prezenterka i osobowość telewizyjna. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. R. Turczynowicza w Warszawie. Jest solistką Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Była aktorką i tancerką stołecznego teatru Janusza Józefowicza Studio Buffo. Tańczyła w Nowym Jorku w Metropolitan Opera. W 2015 r. poślubiła Jacka Herndona.

ks. Wojciech Węgrzyniak

Polski duchowny rzymskokatolicki. Jest prezbiterem archidiecezji krakowskiej, rekolekcjonistą, adiunktem w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest autorem książek: „Po prostu Miłość. Kazania seminaryjnego czasu.”, „Listy z Niebieskiej Ameryki”, „Kościół Boga Żywego” oraz wielu innych.

Jan Mela

Podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku. Jest też pierwszym niepełnosprawnym, który tego dokonał. Założyciel fundacji „Poza Horyzonty”.

Dominika Figurska

Aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od 2001 roku występuje w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Jest współprowadzącą program “Polska na dzień dobry. Weekend” w Telewizji Republika.

Małgorzata i Tomasz Terlikowscy

Pan Tomasz to mąż jednej żony i ojciec piątki dzieci. A poza tym publicysta, redaktor i autor kilkunastu książek. Szczególnie ważne dla franciszkanów są jego dwie ostatnie publikacje o św. Maksymilianie Kolbe i Słudze Bożym o. Wenantym Katarzyńcu.

Marcin Zieliński

Jest liderem Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic. Prowadzi rekolekcje oraz fora charyzmatyczne w Polsce i na całym świecie. Zaangażowany w wieczory chwały oraz modlitwy o uzdrowienie. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Autor książki „Rozpal wiarę a będą działy się cuda”.

bp Stanisław Jamrozek

Biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej. Zaangażowany w prace w duszpasterstwach oraz pomoc dla rodzin dotkniętych problemem alkoholu. W 2017 roku mianowany na duchowego protektora komandorii podkarpackiej. Częsty gość Franciszkańskich Spotkań Młodych.

Robert Tekieli

Dziennikarz, publicysta, poeta, animator kultury. Dawniej zafascynowany tematyką New Age. Obecnie współpracuje z Radiem Józef, Gazetą Polską i TVP. W swojej działalności skupia się przede wszystkim na ukazaniu zagrożeń duchowych. Jest autorem książek: „Homeopatia”, „Techno, aikido, amulety”, „Harry Potter, Metoda Silvy, Tai Czi”, „Zmanipuluję cię kochanie”, „Egzorcyzm i opętanie”.

Marcin Jakimowicz

Redaktor „Gościa Niedzielnego”, pisarz. Absolwent prawa Uniwersytetu Śląskiego. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „W drodze”, „Brulionie”, „Frondzie”, „Magazynie Muzycznym RUaH”, „Liście” i „Więzi”.

Danuta Holecka

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Pochodzi z Lidzbarka. Ukończyła Liceum Sióstr Nazaretanek oraz Szkołę Główną Handlową. Od lat 90. związana z TVP. Prowadziła programy w TVP 1, TVP Regionalna, TVP Info, TVP Polonia.

Marcin Kwaśny

Aktor, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej. Znany m.in. z filmu „Pilecki”, „Historia Roja”. Na co dzień pracuje w warszawskim Teatrze Kwadrat. Jest współzałożycielem Teatru Praskiego.

Maciej Sikorski

Instruktor teatralny. Autor książki „Byłem w piekle. Nie polecam”. Jest związany ze światem kultury. Założyciel teatru Exit, działającego przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.

Adam Szewczyk

Gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Wraz ze swoją żoną Magdą Anioł od wielu lat świadczy o Bogu.

Maria Stepan

Reporterka Wiadomości TVP, zaangażowana w relacje z „Euro-Majdanu” w Kijowie. Sama o sobie mówi, że jej miłością są wschodnie kultury słowiańskie i Bóg.

Sławomir Szmal

Polski piłkarz ręczny na pozycji bramkarza, grający w reprezentacji Polski. Najlepszy piłkarz ręczny 2009 roku. Wicemistrz świata z 2007 roku oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 i Mistrzostw Świata 2015. Uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie 2008. Przyznaje, że uprawianie piłki ręcznej to tradycja rodzinna. Zaczął trenować w wieki 11 lat. W Kadrze Narodowej zadebiutował mając 19.

Andrzej Sowa

Sam mówi o sobie: byłem daleko od Boga, kiedy w pięć minut uzdrowił mnie z potężnego heroinowego głodu. Lider zespołu punkrockowego „Maria Nefeli” opowiada historię swojego uzależnienia od narkotyków, alkoholu, przemocy, pedofilii i trudnych relacji z najbliższymi i nawrócenia w książce „Ocalony. Ćpunk w Kościele”. Dziś zajmuje się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży.

o. Tomasz Grabowski OP

Znany z wielu wykładów poświęconych liturgii w ramach m.in. Dominikańskich Szkół Wiary, Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii, Studium Dominicanum, Wrocławskiego Studium Liturgiczno-Wokalnego. Prowadzi także zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów. Publikował m.in. w miesięczniku „W drodze”, „List” i w „Teofilu”. Prowadzi bloga „19te piętro”.

Małgorzata i Marek Nowiccy

Przyjaciele i stali goście FSM. Marek Nowicki jest dziennikarzem, reporterem i redaktorem, uznawany za najlepszego polskiego dziennikarza zajmującego się medycyną. Podczas 26. FSM prezentowali przygotowany wspólnie film “Murzasihle”, o polskich początkach ruchu charyzmatycznego Odnowa w Duchu Świętym.

Krzysztof Ziemiec

Dziennikarz radiowy i telewizyjny, znany ze swojego profesjonalizmu i cieszący się z zaufania widzów. Obecnie związany z TVP1 i „Wiadomościami”, wcześniej m.in. z „Panoramą” w TVP2, TV Puls i TVN24. W 2011 r. wyróżniony wraz z Twórcami filmu „JP2 – szukałem Was” „Totusem medialnym”. W 2012 r. nagrodzony Orderem Ecce Homo. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci.

„Marika” Marta Kosakowska

Jest polską wokalistką, autorką tekstów, a także dziennikarką radiową. Obecnie wykonuje muzykę avant – pop, natomiast wcześniej bliskie jej były dźwięki z pogranicza reggae, dancehallu, soulu oraz funku. Jest członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV.

Maciej Bodasiński

Jest polskim reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym, dokumentalista. Był autorem cykli „Archiwum XX wieku”, „S jak Szpieg” oraz „Wielkie Napady PRL-u. Był producentem cyklu „Raport Specjalny”. Jest laureatem Nagrody Grand Press. Został wielokrotnie uhonorowany nagrodami na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Razem z Lechem Dokowiczem był pomysłodawcą akcji „Różaniec do granic”. Z nim również prowadzi wytwórnię filmową Mikael.

ks. Krzysztof Porosło

Polski duchowny rzymskokatolicki. Święcenia przyjął w 2013r. W 2015 r. rozpoczął studia doktoranckie z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania). Jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”. Współpracuje m.in. z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym. Publikował m.in. w Tygodniku Katolickim „Niedziela”, w miesięcznikach „List”, „Biblia krok po kroku”. Jest autorem lub redaktorem 15 książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym.

Dariusz Kowalski

Polski aktor filmowy, znany z serialu “Plebania”, w którym grał rolę Janusza Tracza. Mówi, że wiara w jego życiu była zawsze ale nie zawsze taka jak potrzeba – Skończyłem studia, poznałem moją żonę, ślub, urodziła się nasza córka i żyliśmy tak po prostu, jak to często bywa w rodzinie katolickiej – idziemy na Mszę św., a potem do supermarketu – Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek, jak mówi przysłowie”.

Ks. Dariusz Oko

Doktor teologii i filozofii. Wykładowca Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie i publicysta. Pełni także posługę jako duszpasterz lekarzy archidiecezji krakowskiej.

Patrycja Hurlak

Polska aktorka, znana m.in. z seriali „M jak miłość”, „Klan”, „Na Wspólnej”, „Blondynka”. Autorka książki “Nawrócona wiedźma”, w której opowiada o tym jak już jako mała dziewczynka uwikłała się w magię i jak dzisiaj zmieniło się to w zaufanie do Boga.

Piotr Żyłka

Chrześcijański dziennikarz, publicysta, grafik komputerowy. Dobrze znany ze swoich publikacji dla portalu DEON.pl. Pracuje w Wydawnictwie WAM. Autor „Projektu faceBóg” oraz polskiego profilu papieża Franciszka.

Adam Woronowicz

Polski aktor. Ostatnio bardzo często widziany na ekranach – m.in.odtwórca roli ks. Jerzego Popiełuszki w filmie “Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Gościł na FSMie w 2011 r. – Wiara zawsze była dla mnie czymś naturalnym, trochę jak kromka chleba – mówił wtedy o sobie.

Anna Golędzinowska

Polska modelka, aktorka, prezenterka telewizyjna. O swojej historii nawrócenia opowiada w książkach „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki” oraz „Z ciemności do światła”. Od 2011 roku mieszka w Medziugorie, spotyka się z ludźmi na całym świecie dając świadectwo. Mówi że odnalazła swoje miejsce i wielką MIŁOŚĆ, którą jest Bóg.

Ks. Jan Kaczkowski

Doktor teologii moralnej, bioetyk, twórca puckiego hospicjum. Jego życie to pasmo Zwycięstw z chorobą nowotworową. Walczy ze śmiertelną chorobą – glejakiem mózgu. Z właściwym sobie poczuciem humoru opowiada o tym zmaganiu w książkach “Szału nie ma, jest rak” oraz właśnie wydanej „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość”.

Łukasz Nowicki

Krakowski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Od stycznia 2010 prowadzi poranny program TVP2 “Pytanie na śniadanie”. Znany z ról w serialach, m.in. z “Prawa Agaty”, “Barw szczęścia”.

O. Piotr Koźlak

Redemptorysta, dyrektor wydawnictwa „Homo Dei”, pisarz. Autor licznych książek m.in. “Jak zadbać o swoje… sumienie”.

Michał „Pax” Bukowski

Pochodzi z Krakowa, jest liderem zespołu Muode Koty oraz gospodarzem programu Studio Raban. Jest członkiem Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja”. W wieku 20 lat zaczął przygodę z rapem.

o. Jarosław Wysoczański OFMConv

Pod koniec lat 80. wyjechał wraz z bł. o. Zbigniewem Strzałkowskim do Pariacoto na misje. Od tamtego czasu ściśle związany z misjami. W ostatnim czasie sprawował funkcję sekretarza Sekretariatu Generalnego ds. Animacji Misyjnej franciszkanów.

br. Valerio Folli OFMConv

Włoski franciszkanin z prowincji północnych Włoch pw. św. Antoniego z Padwy. Organizator wyprawy młodzieży z Włoch do Pariacoto – miejsca męczeństwa błogosławionych franciszkanów o. Michała i Zbigniewa.

Menu